Planujemy szczegółowo. Mierzymy wysoko.

Doświadczenie. Bezpieczeństwo. Jakość. GEOPROJEKT świadczy usługi projektowe w zakresie sieci i instalacji gazowych, jak również usługi geodezyjne od 2010 roku.

Najwyższą jakość realizacji powierzonych zadań gwarantuje wykwalifikowany i doświadczony zespół inżynierów oraz wykorzystanie nowoczesnego sprzętu i oprogramowania projektowego.

Oferta GEOPROJEKT skierowana jest do projektantów, inwestorów budowlanych, inwestorów zastępczych oraz klientów indywidualnych. Realizujemy zlecenia na terenie województwa mazowieckiego.

Misja GEOPROJEKT ujęta została słowami: „Planujemy szczegółowo. Mierzymy wysoko.”

Projekty budowlano-wykonawcze. Sieci i wewnętrzne instalacje gazowe.

Projekty z zakresu branży gazowej z pełną obsługą geodezyjną w pakiecie. GEOPROJEKT wykona dla Państwa projekty:

  • gazociągów dystrybucyjnych średniego i niskiego ciśnienia;
  • przyłączy gazowych;
  • wewnętrznych instalacji gazowych;
  • punktów redukcyjno-pomiarowych;
  • stacji gazowych redukcyjno-pomiarowych.

Usługi geodezyjne

W zakresie geodezji i kartografii GEOPROJEKT gwarantuje Państwu:

  • mapy do celów projektowych;
  • uzgodnienia ZUD;
  • pomiary realizacyjne;
  • tyczenia budynków, budowli, sieci uzbrojenia terenu;
  • inwentaryzacje powykonawcze;
  • inwentaryzacje przyłączy;
  • podziały nieruchomości;
  • wznowienia znaków granicznych;
  • pomiary sytuacyjno-wysokościowe;
  • kompleksową obsługę geodezyjną inwestycji.

Nasze wybrane realizacje

Wykonanie projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego w zakresie przebudowy sieci gazowych oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla inwestycji pod nazwą:

Budowa drogi ekspresowej S-2 Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od Węzła „Puławska” do Węzła „Lubelska”. Zadanie „B” – od Węzła Przyczółkowa (z węzłem, km około 5+050,00) do Węzła Wał Miedzeszyński (z węzłem, km około 11+500,00) o długości ok. 6,5 km.

Wykonanie projektu wykonawczego w zakresie przebudowy sieci gazowych oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla inwestycji pod nazwą:

Budowa II linii metra w Warszawie – I etap realizacji odcinka zachodniego – od szlaku za stacją C09 „Rondo Daszyńskiego” do torów odstawczych za stacją C06.

Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie przebudowy sieci gazowych wraz z obsługą geodezyjną oraz sprawowanie nadzoru autorskiego:

Łomianki Dolne ul. Armii Poznań, Rolnicza, Batalionów Chłopskich, Reja, Powstańców Kampinosu, Zbowidowska, Warszawska.

Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie przebudowy sieci gazowych wraz z obsługą geodezyjną oraz sprawowanie nadzoru autorskiego:

Warszawa-Ursynów, ul. Lachmana, Bacewiczówny, Związku Walki Młodych, Ciszewskiego, Jastrzębowskiego.

Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie przebudowy sieci gazowych wraz z obsługą geodezyjną oraz sprawowanie nadzoru autorskiego:

Warszawa-Żoliborz, ul. Kaniowska, Mierosławskiego, Hauke-Bosaka, Krasińskiego.

Pięć powodów, dla których warto zaufać naszej firmie?

  • Firma gwarantuje najwyższą jakość usług i zapewnia, że nigdy nie podejmuje się zadań, których nie będzie w stanie wykonać.
  • Wszystkie oferowane rozwiązania/projekty są efektem poszukiwań najlepszych rozwiązań z korzyścią dla klienta.
  • Firma działa zawsze zgodnie z wypracowanymi wewnętrznymi procedurami.
  • Bezpieczeństwo własne i innych jest dla naszej firmy sprawą najważniejszą.
  • Potwierdzeniem wysokiej jakości usług/projektów/rozwiązań są nie tylko zrealizowane projekty, ale przede wszystkim rekomendacje zadowolonych Klientów.

Dobre relacje to podstawa owocnej współpracy

GEOPROJEKT Kamil Płatos

ul. Lachmana 7 lok. 34, 02-786 Warszawa
NIP: 951-217-54-05

Nasi partnerzy

Projekt instalacji i przyłącza gazowego – wszystkie informacje w jedynym miejscu.

Gaz jest surowcem, który coraz częściej kusi nas akceptowalnymi cenami i łatwym wykorzystaniem go w praktyce. Wygoda i ekologiczność za „nie aż tak duże” pieniądze wystarczają by zainteresowanie wokół instalacji i przyłączy gazowych rosło. Grono chętnych gwałtownie się powiększa, ale samo zagadnienie nie jest wcale łatwe i wymaga spełnienia wielu formalności. Projekt instalacji gazowej, wraz z przyłączem gazowym musi być wykonany jak najlepiej, przez odpowiednio uprawniony do tego podmiot, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych norm i zasad. W tym artykule postaramy się przybliżyć państwu szerszy kontekst tego zagadnienia i wyjaśnić kilka istotnych kwestii.

Projekt przyłącza gazowego do domu jednorodzinnego

Efektywnym i tanim sposobem na ogrzewanie domu jednorodzinnego będzie zbudowanie odpowiedniej instalacji gazowej i przyłączenie jej do sieci gazowniczej. Ta droga nie jest jednak wcale łatwa – musimy krok po kroku pokonywać kolejne formalności. Aby się nie zgubić, poniżej znajduje się podsumowanie jak to dokładnie zrobić. Zostało ono rozgraniczone na kwestię przyłącza gazowego i instalacji gazowej. W pewnym momencie realizujemy je odrębnie, przez dwa osobne podmioty. Przyłączem gazowym zajmie się zakład gazowniczy, natomiast instalacją odpowiednia jednostka, certyfikowany podmiot zewnętrzny.

Krok po kroku – projekt przyłącza gazowego Warszawa

Samo przyłącze gazowe wymaga od nas aktualnej mapy poglądowej do celów projektowych, którą możemy zamówić u geodety. Musimy złożyć ją wraz z wnioskiem o określenie warunków przyłączenia w zakładzie gazowniczym. Po jakimś czasie powinniśmy uzyskać warunki przyłączenia. Po ich rozpatrzeniu składamy kolejny wniosek – tym razem o zawarcie umowy o przyłączenie. Po podpisaniu umowy i uiszczeniu odpowiedniej opłaty zaczyna się budowa przyłącza gazowego. Zakład gazowniczy powinien oferować nam kompleksowe usługi w tym zakresie.

Krok po kroku – projekt instalacji gazowej

Projekt instalacji gazowej powinniśmy zlecić dopiero wtedy, kiedy mamy podpisaną umowę o przyłączenie. Powierzamy go zewnętrznemu podmiotowi – odpowiedniej firmie. Sam projekt jest później weryfikowany, a jak już uzyskamy pozwolenie na jego wdrożenie to możemy zacząć budowę. Po procesie wdrażania instalacji czekają nas jeszcze dwie formalności. Pierwszą z nich jest uzyskanie pozytywniej opinii kominiarskiej, natomiast drugą jest pomyślne przejście próby szczelności.

Kolejne kroki – co się dzieje kiedy już posiadamy przyłącze i instalację?

Jeśli dysponujemy już przyłączem i odpowiednią instalacją gazowniczą, zakład gazowniczy będzie podpisywać z nami umowę sprzedaży gazu. Po załatwieniu tej formalności, zostanie u nas zamontowany gazomierz wraz z reduktorem. Od tej pory do naszego domu będzie trafiać surowiec.

Dlaczego konieczne jest aż tak wiele formalności?

Infrastruktura gazownicza jest dosyć newralgiczna. Perfekcyjnie wykonany projekt instalacji gazowej, oraz projekt przyłącza gazowego to absolutna podstawa sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania. Projektowanie instalacji gazowej i przyłącza gazowego nie jest sprawą wcale tak łatwą jak może się wydawać. Wymaga od nas zaangażowania w to specjalistów – zewnętrznych firm, którzy będą trzymać pieczę nad naszym bezpieczeństwem i powodzeniem realizacji całego przedsięwzięcia. Wszystkie rygorystyczne normy muszą zostać spełnione, a my sami nie możemy się zagubić w urzędowym bałaganie,

Projekt przyłącza gazowego – dlaczego powinniśmy podłączyć gaz?

Jeśli tylko mamy możliwość przyłączenia się do sieci gazowniczej, zdecydowanie powinniśmy rozpatrzyć tę opcję. Instalacja gazowa w domu może zapewnić nam niesamowicie wygodne, bezobsługowe ogrzewanie, nieporównywalnie mniej angażujące od ogrzewania węglowego. Koszty ogrzewania gazowego nie są wcale aż tak duże jak mogło by się wydawać. Ceny kotłów utrzymują się na dosyć niskim poziomie, a sam surowiec, choć oczywiście droższy od węgla, bez problemu konkuruje z innymi surowcami do opalania. Dodatkowo kocioł gazowy jest mniejszy, bardziej ergonomiczny. Spalanie gazu nie dostarcza odpadów, których musimy się pozbywać, nie wymaga też ciągłego nadzoru. Na tym się jednak nie kończą jego zalety. Instalacja gazowa to wybór ekologiczny, a to ma coraz większe znaczenie we współczesnym świecie.

Gaz kontra węgiel – czyli dlaczego powinniśmy pomyśleć o przyłączeniu gazu do naszego domu?

Wciąż w Polsce panuje takie przekonanie, że opalanie domu węglem to naturalny, najlepszy sposób. Czas jednak spojrzeć prawdzie w oczy. Najtańsze kotły węglowe są nieergonomiczne i chociaż sam surowiec jest tani, to wymaga od nas poświęcenia drogocennych zasobów, które nie są pieniędzmi – czasu, zdrowia i energii. Te droższe piece mogą zapewniać nieco lepszą „bezobsługowość”, ale nigdy nie dorównają na tym polu kotłom gazowym. No i co najważniejsze – spalanie gazu jest jak najbardziej ekologiczne. Natomiast podczas spalania węgla emitujemy do atmosfery wiele toksycznych, niszczących środowisko związków. Można powiedzieć, że sami „trujemy” siebie i naszych sąsiadów.

Wątpliwości co do gazu w Warszawie

Niektóre osoby nie decydują się na stosowanie instalacji gazowych w swoich domach, ze względu na źle rozumiany patriotyzm. Węgiel naturalnie kojarzy nam się z długą tradycją wydobycia w Polsce. Posiadamy ogromne jego złoża, które z zapałem wykorzystujemy. Natomiast gaz kojarzy nam się przede wszystkim z Rosją. Kupując ten surowiec rzekomo wspieramy naszego wschodniego sąsiada, a ze względu na zaszłości historyczne nie każdemu się to podoba. Ale rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Staramy się eksploatować nasze własne (dosyć zasobne) źródła gazu, tym samym dywersyfikując jego pochodzenie i redukując znaczenie Rosji w handlu tym surowcem na naszym rynku. Ale tutaj uwaga – według niektórych źródeł, do Polski trafiają miliony ton węgla z innych państw. Ten najtańszy pochodzi z Rosji, która dopłaca do jego eksportu i ma niższe stawki VAT. A więc w rzeczywistości stosując tani węgiel wcale nie wspieramy polskiej gospodarki.

Projekt przyłącza gazowego – czy tego typu instalacja jest bezpieczna?

Gaz może nam się kojarzyć z pewnymi tragicznymi w skutkach incydentami. Ten surowiec ma właściwości wybuchowe, ale nie musimy się tym specjalnie przejmować. Współczesne instalacje są niesamowicie bezpieczne. Nie ma praktycznie możliwości, by mogło dojść do jakiegokolwiek niedopatrzenia na tym polu. Taką pewność zapewnia nam prawidłowe wykonanie i poprawna eksploatacja instalacji gazowej. Ale przede wszystkim potrzebny nam będzie odpowiedni projekt przyłącza gazowego i instalacji gazowej. To w główniej mierze od tego będzie zależeć nasze bezpieczeństwo. Wszystkie te formalności, które narastają wokół eksploatacji gazu w naszych domach, powstają właśnie po to by nigdy nie narazić nas na utratę życia lub zdrowia.

Projekt instalacji gazowej – kto może go wykonać?

Projekty instalacji gazowej są wykonywane przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia do projektowania instalacji zewnętrznych i wewnętrznych. Zazwyczaj zrzeszani są oni w obrębie większej firmy, świadczącej tego typu usługi. Jeśli jednak mamy wątpliwości co do kwalifikacji danej osoby, możemy skontaktować się z zakładem gazowniczym. Jest tam dostępny rejestr, w którym znajdziemy spis specjalistów. Zawarci tam są wszyscy licencjonowani podwykonawcy, którzy posiadają certyfikowane uprawnienia do prowadzenia prac tego typu. To najpewniejsze źródło czerpania takich informacji.

Ile kosztuje projekt przyłącza gazowego do domu?

W przypadku budowy przyłącza stawki są w miarę stałe, można je znaleźć na stronie dostawcy gazu. W przypadku dużych miast całość opłat wynosi od 1 750 złotych do 1 950 złotych za przyłącze o długości do 15 metrów. Za każdy kolejny metr musimy dopłacić od 60 złotych do 80 złotych.

Ile kosztuje projekt instalacji gazowej do domu?

Cena samego projektu instalacji gazowej waha się od 500 złotych do 1 500 złotych. Na jej wysokość ma wpływ głównie sytuacja na rynku lokalnym. Jeśli mieszkamy w niewielkiej miejscowości, gdzie jest małe zapotrzebowanie na tego typu usługi, może nam się udać znaleźć kogoś kto wykona taki projekt nawet za 500 złotych. W dużych miastach sytuacja wygląda inaczej, raczej należy przygotować się na kwoty rzędu 1 100 – 1 300 złotych, do 1 500 złotych w najbardziej „obleganych” regionach. Mowa tu oczywiście o samych kosztach projektu, jego wykonanie pochłonie znacznie więcej środków.

Projekt instalacji gazu płynnego – inne rozwiązanie

Jeśli nie mamy możliwości podłączenia się pod sieć gazowniczą, istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Możemy zasilać instalację gazową surowcem w postaci ciekłej, który jest umieszczony w wytrzymałym zbiorniku na zewnątrz domu. Projekt instalacji LPG różni się oczywiście od standardowego projektu przyłącza. Podmioty, które zajmują się tym rozwiązaniem zazwyczaj oferują wszystkie usługi, które prowadzą do wdrożenia instalacji gazu płynnego. W tym przypadku mowa tu o kwotach zaczynających się od 10 000 złotych, a kończących nawet na 20 000. Sam projekt instalacji gazu płynnego powinien kosztować nas około tysiąca złotych, ale najczęściej i tak będziemy poszukiwać firmy, która zrealizuje całość budowy.

Projekt instalacji LPG Warszawa – eksploatacja może być droższa

Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie naszego domu przy pomocy gazu płynnego, musimy się liczyć z większymi kosztami wdrożenia i eksploatacji. Co prawda nikt nam nie narzuca wtedy dostawcy surowca – możemy spróbować nabyć go w konkurencyjnej cenie. Często musimy też dzierżawić odpowiedni zbiornik, albo sami go nabyć – co znacząco obciąża nasz portfel. Ale wciąż jest to bardzo ekologiczne, wygodne i zdrowe rozwiązanie, więc jeśli możemy pokryć te dosyć spore koszty to i tak powinniśmy to zrobić. Szczególnie, że instalacja tego typu może się sprawdzić również w takiej sytuacji, kiedy wiadomo, że za jakiś czas będziemy mogli wykonać przyłącze gazowe do głównej sieci gazowniczej. Czyli jeśli jest plan podłączenia naszej działki do całej infrastruktury. Wewnątrz domu będziemy dysponować już gotową instalacją gazową, wystarczy nam przyłączenie się do sieci.